Digitální tisk Jan Tůma - tiskárna Praha 10

Nejste přihlášen: Přihlášení

Jak připravit data pro tisk, tzv. DTP manuál

V případě, že v průběhu přípravy dat do tisku máte pochybnosti, připravili jsme pro vás pár základních informací. Pokud budete mít jakékoliv otázky nebo připomínky ohledně přípravy dat, kontaktujte nás.

Upozornění!

Objednávka, která je odeslána pomocí formuláře s přesnou specifikací tiskoviny dle online kalkulačky, slouží jako podklady k tisku. U složitějších tiskovin nebo u řešení s náročnějšími dokončovacími prácemi (knihařinou) nám musí být dodána odsouhlasená a přesná maketa produktu, která je nedílnou součástí objednávky. Pokud máte při zadávání zakázky jakékoliv doplňující informace / požadavky, je nutné nám je sdělit před realizaci zakázky!

Formát dat

Preferujeme formát PDF, obvykle si však poradíme i s jinými formáty pro PCV, jako jsou např. soubory s koncouvkami *.eps, *.jpg, *.tif, *.psd apod. PDF musí být vytvořené alespoň dle standardu pdf/x-1a:2001 (více info např. na www.pdf-x.cz)

Barevnost

Při tvorbě a přípravě podkladů používejte vždy pouze barevné rozhraní CMYK nebo PANTONE. Nikdy nepracujte s barvami RGB, které nejsou určené pro tisk a téměř vždy způsobí v tisku chyby ve výsledné barevnosti. V takovém případě pak není možné tiskoviny reklamovat!

Rozlišení

Pro dosažení vysoké kvality v tisku doporučujeme použít co nejvíce vektorových objektů a křivek, které je možné libovolně zvětšovat / zmenšovat bez jakékoliv ztráty kvality v tisku. Všechny obrázky (jakékoliv bitmapy) je nutné použít v minimálním rozlišení 300 dpi, v měřítku 1:1 a barevném prostoru CMYK. Při použití nižšího rozlišení je ve většině případech výsledná kvalita obrázku (bitmapy) viditelně horší. Obrázek je rozostřený, je vidět např. komprese, zrnitost, "zubaté" okraje objektů / hran na obrázku aj. Naopak používat vyššího rozlišení než 300 dpi je zcela zbytečné. Většina technologií tiskne v rozlišení 300 dpi a vyšší rozlišení zvětšuje pouze velikost datových podkladů a zpomaluje práci s daty.

Dále pamatujte na...

- spadávka (přesah grafiky v případě tisku až do kraje) musí být min. 3 mm
- stránky musí být vystředěny s orientací na výšku (portrait)
- vícestránkové dokumenty musí mít seřazeny stránky vzestupně
- při oboustranném tisku nezapomeňte vycentrovat ořezový rámec na střed dokumentu
- komprese obrazů obvykle zmenší objem tiskových dat, ale zhorší kvalitu obrazu

Za tiskové chyby způsobené nesprávně připraveným PDF dokumentem (přetisky, barevný prostor a vše s tím související) je zodpovědný autor dokumentu PDF.

Tiskneme digitálně na...

Tiskneme digitální technologíí na produkčním tiskovém zařízení pro malonákladový a plnobarevný oboustranný tisk KONICA Minolta Bizhub PRO C6000. Tento stroj je doporučován i Evropskou asociací digitálního tisku - EDP (European Digital Press Association). Tiskneme jak černobíle tak barevně do formátu SRA3, potisknutelná plocha archu 310 x 440 mm. Bizhub PRO C6000 tiskne v rozlišení 1200 x 1200 dpi rychlostí až 60 stránek za minutu.

S radostí pro vás vytiskneme všechny typy produktů - katalogy, vizitky, letáky, kalendáře, plakáty (SRA3), samolepky atd. To vše ve fotografické kvalitě a na většinu dostupných materiálů! Nejen na speciální papíry pro digitální tisk, jako jsou např. Color Copy apod. Jsme schopni tisknout na širokou nabídku papírů a materiálů, které nabízí Ospap nebo Antalis až do gramáže 350 g/m2. Hladké, strukturované papíry, ale také samolepky papírové, PVC. 

Nebojte se, že vám nevytiskneme “jen” pět kusů plakátků nebo tři pozvánky na párty. Tiskneme již od jednoho kusu! Výhodná cena za digitální tisk zůstává až do cca 1500 ks A3. Největším benefitem je bezesporu rychlost. Většinu zakázek jsme schopni expedovat již během několika hodin od závazné objednávky.

Dále nabízíme vazbu V1, termovazbou, kroužkovou nebo kalendářovou vazbou, bigování, perforaci a další knihařské zpracování. Pro konkrétní cenovou nabídku nás neváhejte kontaktovat.

Naše výroba se nachází na Praze 10, Hostivaři. Velmi rychle tedy dodáme vše nejen do východní části Prahy ale i zbytku města. Kurýrní a dopravní službou všem ostatním dodáme do druhého dne, při objednávce do 13:00 předchozího dne.

Tiskplus na Facebooku

Sledujte naši Facebook stránku Tiskplus.
Pro přátele Facebook stránky Tiskplus máme další 2% slevy na každou zakázku. Najdete tam také výhodné akce a novinky.

Bizhub PRO C6000

Digitální tisk v ofsetové kvalitě od Tiskplus

Nabízíme Vám tisk na nejmodernějším tiskovém stroji Konica Minolta Bizhub PRO C6000. Díky technologii práškového toneru je tento stroj schopen potisknout i strukturované materiály, které jsou pro většinu současné konkurence nepřekonatelný problém a potisk takových materiálů byl možný pouze na ofsetových strojích. Bizhub nám tak umožňuje tisknout v ofsetové kvalitě.
K dalšímu vybavení patří dvoubarevný ofsetový stroj pro výrobu například vizitek a dopisnách papírů s potiskem přímých barev.
Dále máme výsekový stroj, pro tvarový výsek, ražbu nebo slepotisk. 

Tiskplus Praha

Telefon: (+420) 702 032 042

Email: info@tiskplus.cz

Provozovna

Jan Tůma - Tiskplus
Areál JUBEL, budova D, přízemí
U továren 256/14
102 00 Praha 10 - Hostivař

Partneři Tiskplus

Digitální tisk Jan Tůma © 2012 www.tisk-digitalni.cz
Všechna práva vyhrazena.